Mis on küpsis?

Küpsis on väike tekstifail, mille veebileht salvestab sinu arvutisse või nutiseadmesse, kui veebilehte külastad. See lubab lehel meeles pidada sinu tegevusi ja eelistusi (näiteks keel, kirjastiili suurus ja muud vaate-eelistused), et sa ei peaks neid iga kord uuesti seadistama, kui lehele satud või portaalis ühelt lehelt teisele liigud.

Kuidas küpsiseid kontrollida?

Sa saad küpsiseid vastavalt enda soovidele kontrollida ja/või kustutada. Võid küpsised ka keelata, kuid seda tehes on võimalus, et kõik lehe funktsioonid ei toimi nii nagu peaksid. Võid kõik oma arvutis juba olemas olevad küpsised kustutada ning enamikku veebilehitsejaid on võimalik seadistada neid mitte vastu võtma. Erinevad veebilehitsejad pakuvad erinevaid võimalusi küpsiste haldamiseks.

Kuidas ma küpsised välja lülitan?

Kui keeldud küpsistest, saad need veebilehitseja turvaseadete alt välja lülitada. Kuid kui sa seda teed, võib juhtuda, et teatud teenuseid ja võimalusi ei saa kasutada.

Rohkem infot selle kohta, kuidas küpsiste haldamist korraldada, võib enamiku kõige populaarsemate veebilehitsejate jaoks leida siit:

Chrome
Firefox
Internet Explorer
Safari
iOS